Druhy způsobovaných škod

 • přenos infekčních onemocnění, vznik alergií a mykóz
 • znehodnocení potravin plísněmi

Přítomnost plísní je rovněž příčinou zvýšeného výskytu hmyzu.

Ochrana proti plísním

 • dodržování čistoty prostředí (např. úklid zbytků potravin), dlouhodobé snížení vlhkosti v objektu (větráním, pomocí kondenzátorů vlhkosti apod.), stavební úpravy (např. protiplísňové malby apod.),
 • běžný úklid s používáním registrovaných desinfekčních prostředků například postřikem, otřením, omytím, máčením či praním.

V případě, že zákazník není schopen problém vyřešit svými prostředky a znalostmi je třeba urychleně kontaktovat profesionální firmu.

Naše nabídka

 • Nejrychlejší řešení vašich problémů.
  K dispozici jsou: horká linka 603 440 970 a bezplatná linka 800 100 428
 • Moderní techniku a přípravky – aplikují se postřiky, zmlžováním
 • Desinfekci ochrannou , tj. komplexní ošetření výrobních a technologických prostorů závodů, prostory s větším výskytem lidí (školská zařízení, domovy důchodců, kasárny, potravinářské výrobny, objekty živočišné výroby, dětská zařízení atd.).
 • Desinfekci ohniskovou , zaměřenou na komplexní asanaci prostředí při výskytu patogenních zárodků - v roce 2002 - 2003 provedla firma DEREK kompletní dezinfekci zatopených tras pražského Metra a areálu Spolany Neratovice.
 • Asanace prostor s výskytem holubího trusu a holubů dle standardní metodiky hl. hygienika (v kombinaci s dezinsekcí) a rovněž desinfekci bytů po zemřelých.

Dezinfekce zatopených tras pražského Metra

Ke stažení

Vybráno z diskuse

Celkem 4 příspěvků
papoušci Kristýna 22.01.2016 19:13:00

Dobrý den,
nastěhovali jsme se do bytu, kde v jedné místnosti (naše budoucí ložnice) měl minulý nájemník klece s papoušky (přes všechny stěny, odhaduji 70 papoušků). Stěny máme v plánu oškrábat, vymalovat... ale nevíme co s dřevěnými parketami. Bojíme se, že ve spárách můžou být nějaké bakterie. Bývalý nájemník tam moc nezametal a ani nevytíral. Prostě zrní a vypadané peří na podlaze na denním pořádku. Poradíte nám prosím nějaký dezinfekční prostředek? Mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpověď
Dobrý den, doporučuji důkladně povysávat (nečistoty ve spárách mezi parketami) a poté provést dezinfekci postřikem dezinfekčním přípravkem na bázi kvarteních sloučenin nebo aktivního kyslíku, které neleptají a neodbarvují (Sanytol, Chirox a mnoho dalších). R. Kaluža
Myši Jana 23.02.2015 19:25:00

Dobrý deň, v kancelárii sme mali myši - našli sme v dokladoch trus. Chcem sa spýtať, či sa dá nakaziť aj tým, že by sme sa napríklad dotýkali dokladov, na ktorých bol trus alebo moč po ich odstránení (trusu)? Môže sa to preniesť aj na ostatné predmety, ktoré prídu do styku s takýmito "očístenými" dokladmi, prípadne dostať do vzduchu ak sme ich skartovali? Kolegyňa je totiž tehotná, takže máme obavy z prípadnej nákazy.

Odpověď
Dobrý den, přenos infekce z moči hlodavců je bohužel možný. Účinná dezinfekce dokumentů bez jejich poškození je velmi složitá - papír je savý materiál a moč tedy nezůstává jen na jeho povrchu.Dezinfekce papíru je složitá a nákladná a v praxi se používá jen u vzácných archiválií. R. Kaluža
Dezinfekce jane 12.09.2014 12:09:00

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou dezinfekci mám použít po zásahu myší aby to bylo čisté.Děkuji

Odpověď
Dobrý den, volba dezinfekčního přípravku je závislá na ošetřovaných površích a charakteru ošetřovaného prostoru. Pokud nevím co a kde chcete dezinfikovat, neumím na takovouto otázku odpovědět. R. Kaluža
Kuna - dřevo od moče a trusu Vlasta 26.06.2014 10:07:00

Dobrý den, poradíte mi jak nejlépe ošetřit dřevo poničené močí a trusem od kuny ? Prkna a laťky ve střeše vyměňujeme-avšak střešní trámy nelze.Než uděláme nové zateplení a vnitřní zakrytí střechy potřebujeme se zbavit zbývajícího zápachu a případných budoucích potíží poničeného materiálu.
Předem vám děkuji

Odpověď
Dobrý den, kuní moč nemá vliv na mechanické vlastnosti dřeva, zápach je ovšem nepříjemný. S odstraněním zápachu zpravidla pomůže postřik dezinfekčním prostředkem na bázi aktivního kyslíku - např. Chirox. Vzhledem k tomu, že dřevo je vysoce porézní materiál, je nutno to při aplikaci proti běžnému dávkování poněkud přestřelit - použil bych koncentraci 3% s pokrytím 1 l roztoku/max 5 m2 dřeva. R. Kaluža
Celkem 4 příspěvků