• návrhy opatření k ochraně fasád proti nasedání ptactva
  • prodej ochranného systému proti nasedání ptactva firmy Kraupner
  • ochrana fasád proti nasedání ptactva
  • čištění fasád od ptačího trusu a pavučin

Ochranou budov proti nasedání a hnízdění ptactva se firma DEREK zabývá od roku 1995 a za tuto dobu zrealizovala opatření na více než 300 objektech. Vedle realizace těchto opatření poskytuje firma rovněž komplexní poradenství v oblasti ochrany budov proti ptactvu a hmyzu a je prodejcem ochranného systému proti ptactvu firmy KRAUPNER.

Proč chránit budovy proti ptactvu?

Negativní důsledky nasedání a hnízdění ptáků, zejména pak holubů, na fasádách, střechách či půdách domů má zjevné, ale i na první pohled skryté negativní důsledky. Agresivní ptačí trus nejen esteticky degraduje fasády a střechy, ale ucpává rovněž okapové žlaby, zapáchá (zejména v teplém počasí), narušuje kámen, plechy, dřevo a ostatní stavební materiály. Největším nebezpečím jsou však infekční choroby, jejichž zárodky jsou obsaženy v trusu a kadaverech (mrtvolkách) ptáků (salmonely, leptospirózy) nebo jsou přenášeny parazity žijícími na ptácích a v jejich hnízdech (roztoč klíšťák holubí přenášející boreliózu).

Způsoby ochrany budov proti ptactvu a jeho parazitům

Nasedání a hnízdění ptáků na fasádách, střechách či půdách je možno předcházet instalací zábran v podobě hrotového systému, sítí, repelentních tmelů, plašičů aj.

 

Doporučený postup při ošetření budovy již znečištěné ptactvem:

  • mechanické odstranění trusu, hnízdního materiálu, kadaverů, odchyt nelétajících mláďat ptáků a jejich utracení veterinářem
  • usmrcení choroboplodných zárodků (dezinfekce) a hmyzu a roztočů cizopasících na ptácích nebo žijících v jejich hnízdech, tj. klíšťáka holubího, čmelíků, kožojedů a jiného hmyzu (dezinsekce)
  • montáž mechanických zábran proti dalšímu nasedání a hnízdění ptactva (hroty, sítě, plašiče, zasklení oken atd.).

Při realizaci těchto opatření je nutno postupovat dle Standardní metodiky SZÚ Praha. Při realizaci ochrany budov využívá naše firma hrotové a síťové systémy firmy KRAUPNER, které jsou vysoce účinné, diskrétní a vyrobené z vysoce kvalitních materiálů.